kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
Karlovac Open 2013
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
CLUB
AGRAM
ARMUS
Banska Bystrica
BENKOVAC
BROD
BTI
BUDOKAI
BUDOKAI LABIN
BUSHIDO
BUŠIDO
CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
Controll SportClub Szombathely
CROATIA
CS TIGER CLUB KARATE ARAD
DALMATINO
Debreczeni Team
DELTA
DEMA THAIBOXING
DESPOT PRNJAVOR
DRAGON&SOKOL
Dragonteam
Dynamite team
Esztergomi KBSE
FAVORIT BH
FC Kovačić
Fighters club
FUTURA
Guard klub kickbox KOŠICE
HAMMER GYM
HUS
IKKEN BULGARIA
IMOTSKI
IVANIĆ GRAD
JASTREB
karate klub Pon*Do*Kwan Izlake
KBC "Bihać"
KBK Borac Banja Luka
KBK Koper
KBK Murska Sobota
KBK Power kick Murska Sobota
KBV DOMŽALE
KBV Ormož
KING
KiralyTeam Pointfigthing Academy
KIT IZOLA
KOBRA, Bjelovar
KRAPINA
KRŠKO
KUTINA
KVARNER
LAV, Pula
LEGEND
LEON GYM
MAČE
MORNAR
MOSLAVAC
OMEGA
PAKRAC
Panter Prešov
PIT BULL, Split
PIT BULL, Zagreb
PON DO KWAN ZAGORJE
PTUJ
RAPTOR
Rohrbach
Shadow
SHARK GYM
STAFFORD
SUŠAK
SVETI DUH
SVETI ZOILO
Szigetszentmiklós - Tököl SE
ŠKORPION
Team Bestfighter
TIGAR BROD
TIGAR, Slunj
Tigers Sada Team
TKD Kraljevica
TOMISLAV GYM
TSUNAMI
UNI RENT
VELEBIT
Wasa FightSport
ZAGREB
ZAGREB
ZMAJ
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
PF - Girls -22
PF - Girls +32
PF - Juniors female -70
LC - Older cadets male -63
LC - Older cadets female +65
LC - Juniors male -69
LC - Juniors male -79
LC - Juniors female -55
LC - Juniors female -70
LC - Seniors male -69
LC - Seniors male -74
LC - Seniors female -50
LC - Seniors female -65
KL - Seniors male -74
KL - Seniors male +94
FC - Juniors male -81
PF - Girls -22
742
8
ELMA KANTAREVIĆ (KBK TD)
419
5
FIORENTINI ELISABETTA (DYNAMIT)
871
LORENA ZEBA (BTI)
433
8
ANTONELA CESAREC (KRAPINA)
527
3
MELISA MARCO (TIGERAR)
145
ELENA ČVEK (BTI)
742
0
ELMA KANTAREVIĆ (KBK TD)
871
0
LORENA ZEBA (BTI)
433
0
ANTONELA CESAREC (KRAPINA)
145
0
ELENA ČVEK (BTI)
742
1
ELMA KANTAREVIĆ (KBK TD)
433
0
ANTONELA CESAREC (KRAPINA)
Medalists
1. ELMA KANTAREVIĆ, DRAGON&SOKOL
2. ANTONELA CESAREC, KRAPINA
3. LORENA ZEBA, BTI
3. ELENA ČVEK, BTI
PF - Girls +32
972
0
ĐANNI PERAJIĆ (DELTA)
858
0
VALENTINA BOLTUŽIĆ (KBK TD)
319
LARA RADOČAJ (TGRSL)
795
LAURA MARKOVIĆ (ZG)
641
CHIARA FRANKOVIĆ (BUDOL)
55
TENA BAUER (ZG)
150
MICHELLE FRANJČEC (BTI)
187
ZALA ROZINA (PDKZ)
374
EMMA NUKIC (ROHRBAC)
858
6
VALENTINA BOLTUŽIĆ (KBK TD)
319
0
LARA RADOČAJ (TGRSL)
795
2
LAURA MARKOVIĆ (ZG)
641
3
CHIARA FRANKOVIĆ (BUDOL)
55
6
TENA BAUER (ZG)
150
0
MICHELLE FRANJČEC (BTI)
187
11
ZALA ROZINA (PDKZ)
374
2
EMMA NUKIC (ROHRBAC)
858
6
VALENTINA BOLTUŽIĆ (KBK TD)
641
3
CHIARA FRANKOVIĆ (BUDOL)
55
16
TENA BAUER (ZG)
187
17
ZALA ROZINA (PDKZ)
858
7
VALENTINA BOLTUŽIĆ (KBK TD)
187
5
ZALA ROZINA (PDKZ)
Medalists
1. VALENTINA BOLTUŽIĆ, DRAGON&SOKOL
2. ZALA ROZINA, PON DO KWAN ZAGORJE
3. CHIARA FRANKOVIĆ, BUDOKAI LABIN
3. TENA BAUER, ZAGREB
PF - Juniors female -70
744
0
LANA RODIĆ (KBK TD)
677
6
ANĐELA BOBANOVIĆ (BENKC)
310
KRISTINA TOMLJENOVIĆ (TGRSL)
677
12
ANĐELA BOBANOVIĆ (BENKC)
310
2
KRISTINA TOMLJENOVIĆ (TGRSL)
Medalists
1. ANĐELA BOBANOVIĆ, BENKOVAC
2. KRISTINA TOMLJENOVIĆ, TIGAR, Slunj
3. LANA RODIĆ, DRAGON&SOKOL
3. ----
LC - Older cadets male -63
770
0
ANDREJ BREULJ (TGRBROD)
382
0
MICHAEL ERNST (ROHRBAC)
143
DÁNIEL HEGYESI (H-2500)
768
0
SLAVKO TROŠELJAC (TGRBROD)
748
0
DINO KANTAREVIĆ (KBK TD)
808
ŽAN TOMAŽIĆ (ORMOŽ)
382
0
MICHAEL ERNST (ROHRBAC)
143
3
DÁNIEL HEGYESI (H-2500)
748
0
DINO KANTAREVIĆ (KBK TD)
808
3
ŽAN TOMAŽIĆ (ORMOŽ)
143
1
DÁNIEL HEGYESI (H-2500)
808
2
ŽAN TOMAŽIĆ (ORMOŽ)
Medalists
1. ŽAN TOMAŽIĆ, KBV Ormož
2. DÁNIEL HEGYESI, Esztergomi KBSE
3. DINO KANTAREVIĆ, DRAGON&SOKOL
3. MICHAEL ERNST, Rohrbach
LC - Older cadets female +65
785
0
KLARA ORLOVIĆ (SUŠAK)
931
3
DOROTEA BARIĆ (KBK)
792
3
MARIJA HODALJ (KBK)
745
0
EMA PAUČEK (KBK TD)
931
3
DOROTEA BARIĆ (KBK)
792
0
MARIJA HODALJ (KBK)
Medalists
1. DOROTEA BARIĆ, LEGEND
2. MARIJA HODALJ, LEGEND
3. KLARA ORLOVIĆ, SUŠAK
3. EMA PAUČEK, DRAGON&SOKOL
LC - Juniors male -69
3
3
ADAM BLAUHORN (ZG)
749
0
ALDIN IMŠIROVIĆ (KBK TD)
1010
0
ANTONIO POŽAR (ZG)
193
0
DÁVID ELSZASZER (TÖKÖL)
769
0
SEBASTIJAN BAŠIĆ (TGRBROD)
144
3
MÁTÉ JÁNOSI (H-2500)
303
0
JAKUB TOMEČEK (KOŠICE)
1009
3
ELVEDIN DULIĆ (BIHAĆ)
3
0
ADAM BLAUHORN (ZG)
193
3
DÁVID ELSZASZER (TÖKÖL)
144
22
MÁTÉ JÁNOSI (H-2500)
1009
1
ELVEDIN DULIĆ (BIHAĆ)
193
3
DÁVID ELSZASZER (TÖKÖL)
144
0
MÁTÉ JÁNOSI (H-2500)
Medalists
1. DÁVID ELSZASZER, Szigetszentmiklós - Tököl SE
2. MÁTÉ JÁNOSI, Esztergomi KBSE
3. ADAM BLAUHORN, ZAGREB
3. ELVEDIN DULIĆ, KBC "Bihać"
LC - Juniors male -79
235
DAVOR ŠILJAC (ZG)
750
0
VALENTINO VASILIK (KBK TD)
1013
3
DUJE SIRIĆ (TKDKRLJ)
235
0
DAVOR ŠILJAC (ZG)
1013
3
DUJE SIRIĆ (TKDKRLJ)
Medalists
1. DUJE SIRIĆ, TKD Kraljevica
2. DAVOR ŠILJAC, ZAGREB
3. VALENTINO VASILIK, DRAGON&SOKOL
3. ----
LC - Juniors female -55
935
0
MATEA TEA ŠOLJIĆ (KBK)
343
3
DIANA TANUSHAJ (LAV)
201
0
PETRA GREMEN (TÖKÖL)
746
0
DOROTEJA BASUGA (KBK TD)
343
0
DIANA TANUSHAJ (LAV)
201
3
PETRA GREMEN (TÖKÖL)
Medalists
1. PETRA GREMEN, Szigetszentmiklós - Tököl SE
2. DIANA TANUSHAJ, LAV, Pula
3. DOROTEJA BASUGA, DRAGON&SOKOL
3. MATEA TEA ŠOLJIĆ, LEGEND
LC - Juniors female -70
480
3
LARA JELIĆ (SHADOW)
311
0
KRISTINA TOMLJENOVIĆ (TGRSL)
762
0
MANUELA ANTUNOVIĆ (KBK TD)
300
0
MARLENA FIŠTER (ZMAJ)
480
3
LARA JELIĆ (SHADOW)
762
0
MANUELA ANTUNOVIĆ (KBK TD)
Medalists
1. LARA JELIĆ, Shadow
2. MANUELA ANTUNOVIĆ, DRAGON&SOKOL
3. KRISTINA TOMLJENOVIĆ, TIGAR, Slunj
3. ----
LC - Seniors male -69
751
0
VASILJ LEPKIJ (KBK TD)
208
3
ADAM KOVACS (SADA)
702
0
NIKOLA KULAŠ (BENKC)
629
3
LUKA BAIČ (KOPER)
208
3
ADAM KOVACS (SADA)
629
0
LUKA BAIČ (KOPER)
Medalists
1. ADAM KOVACS, Tigers Sada Team
2. LUKA BAIČ, KBK Koper
3. VASILJ LEPKIJ, DRAGON&SOKOL
3. NIKOLA KULAŠ, BENKOVAC
LC - Seniors male -74
212
3
IMRE FULOP (SADA)
416
0
ORPELLO VALERIO (DYNAMIT)
810
FLORIJAN KUHARIĆ (ORMOŽ)
753
ROKO GLAVAN (KBK TD)
809
MITJA ROZMAN (ORMOŽ)
212
1
IMRE FULOP (SADA)
810
2
FLORIJAN KUHARIĆ (ORMOŽ)
753
0
ROKO GLAVAN (KBK TD)
809
3
MITJA ROZMAN (ORMOŽ)
810
1
FLORIJAN KUHARIĆ (ORMOŽ)
809
2
MITJA ROZMAN (ORMOŽ)
Medalists
1. MITJA ROZMAN, KBV Ormož
2. FLORIJAN KUHARIĆ, KBV Ormož
3. ROKO GLAVAN, DRAGON&SOKOL
3. IMRE FULOP, Tigers Sada Team
LC - Seniors female -50
777
3
MATEA TEA ŠOLJIĆ (KBK)
747
0
LANA RODIĆ (KBK TD)
53
PETRA LONČAR (ZG)
777
0
MATEA TEA ŠOLJIĆ (KBK)
53
3
PETRA LONČAR (ZG)
Medalists
1. PETRA LONČAR, ZAGREB
2. MATEA TEA ŠOLJIĆ, LEGEND
3. LANA RODIĆ, DRAGON&SOKOL
3. ----
LC - Seniors female -65
789
0
ELENA ZINAIĆ (KBK)
893
0
TIHANA JIRASEK (PAKRAC)
760
0
MANUELA ANTUNOVIĆ (KBK TD)
320
3
LUCIA CMAROVA (KOŠICE)
789
2
ELENA ZINAIĆ (KBK)
320
1
LUCIA CMAROVA (KOŠICE)
Medalists
1. ELENA ZINAIĆ, LEGEND
2. LUCIA CMAROVA, Guard klub kickbox KOŠICE
3. ----
3. MANUELA ANTUNOVIĆ, DRAGON&SOKOL
KL - Seniors male -74
627
TILEN VARLEC (KRSKO)
796
ALJOŠA ŠLEBIR (DOMZALE)
945
JURICA ŠKORANEC (KOVACIC)
757
2
TEO FARARIK (KBK TD)
1021
1
IMRE FULOP (SADA)
627
0
TILEN VARLEC (KRSKO)
796
3
ALJOŠA ŠLEBIR (DOMZALE)
945
3
JURICA ŠKORANEC (KOVACIC)
757
0
TEO FARARIK (KBK TD)
796
3
ALJOŠA ŠLEBIR (DOMZALE)
945
0
JURICA ŠKORANEC (KOVACIC)
Medalists
1. ALJOŠA ŠLEBIR, KBV DOMŽALE
2. JURICA ŠKORANEC, FC Kovačić
3. TILEN VARLEC, KRŠKO
3. TEO FARARIK, DRAGON&SOKOL
KL - Seniors male +94
404
0
BORIS VESELINOVIĆ (TOM GYM)
758
0
FILIP PETIĆ (KBK TD)
428
UROŠ DRVARIČ (MSOBOTA)
533
DEAN FATORIĆ (ROVINJ)
427
0
TOMO KOLOŠA (MSOBOTA)
1028
0
ÁDÁM FARKAS (CONTROL)
758
1
FILIP PETIĆ (KBK TD)
428
0
UROŠ DRVARIČ (MSOBOTA)
533
0
DEAN FATORIĆ (ROVINJ)
1028
3
ÁDÁM FARKAS (CONTROL)
758
0
FILIP PETIĆ (KBK TD)
1028
3
ÁDÁM FARKAS (CONTROL)
Medalists
1. ÁDÁM FARKAS, Controll SportClub Szombathely
2. FILIP PETIĆ, DRAGON&SOKOL
3. DEAN FATORIĆ, BUDOKAI
3. UROŠ DRVARIČ, KBK Murska Sobota
FC - Juniors male -81
335
3
DANIJEL DOKMANIĆ (IVNCG)
985
0
LUKA VUKAC (BENKC)
774
DAMIR ANDRIĆ (TGRBROD)
299
0
TOMISLAV NOVOSELEC (TSUNAMI)
755
3
ANDREO KOLIĆ (KBK TD)
535
MARCO OPŠIVAĆ (ROVINJ)
335
0
DANIJEL DOKMANIĆ (IVNCG)
774
0
DAMIR ANDRIĆ (TGRBROD)
755
0
ANDREO KOLIĆ (KBK TD)
535
3
MARCO OPŠIVAĆ (ROVINJ)
335
1
DANIJEL DOKMANIĆ (IVNCG)
535
2
MARCO OPŠIVAĆ (ROVINJ)
Medalists
1. MARCO OPŠIVAĆ, BUDOKAI
2. DANIJEL DOKMANIĆ, IVANIĆ GRAD
3. ANDREO KOLIĆ, DRAGON&SOKOL
3. DAMIR ANDRIĆ, TIGAR BROD