kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
Croatia Open 2017.
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
AREA
Area 1
Area 2
Area 3
Area 4
Area 5
Area R
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
FC - Juniors (male) -67
FC - Juniors (male) -91
FC - Juniors (male) +91
FC - Juniors (female) -65
FC - Seniors (male) -75
FC - Seniors (male) -81
FC - Seniors (male) -91
LK - Juniors (male) -54
LK - Juniors (male) -57
LK - Juniors (male) -60
LK - Juniors (male) -63,5
LK - Juniors (male) -67
LK - Juniors (male) -71
LK - Juniors (male) -75
LK - Juniors (male) -81
LK - Juniors (male) -86
LK - Juniors (male) -91
LK - Juniors (female) +70
LK - Seniors (male) -67
LK - Seniors (male) -71
LK - Seniors (male) -75
LK - Seniors (male) -81
LK - Seniors (male) -86
LK - Seniors (male) -91
LK - Seniors (female) -48
LK - Seniors (female) -52
LK - Seniors (female) -56
FC - Juniors (male) -67
R038
66
0
ZDRAVKO BARIŠIĆ (ARMUS)
682
3
JOSIP GEČEVIĆ (DUBRAVA)
Medalists
1. JOSIP GEČEVIĆ, DUBRAVA
2. ZDRAVKO BARIŠIĆ, ARMUS
3. ----
3. ----
FC - Juniors (male) -91
R039
683
0
ALBERTO ANTIĆ (DUBRAVA)
68
3
GORAN BANOVIĆ (ARMUS)
Medalists
1. GORAN BANOVIĆ, ARMUS
2. ALBERTO ANTIĆ, DUBRAVA
3. ----
3. ----
FC - Juniors (male) +91
R040
621
0
JURICA MARKOVIĆ (PITBUL)
752
3
GABRIJEL OJDANIC (MORNAR)
Medalists
1. GABRIJEL OJDANIC, MORNAR
2. JURICA MARKOVIĆ, PIT BULL, Split
3. ----
3. ----
FC - Juniors (female) -65
R012
641
1
NIKOLINA VIDAČKOVIĆ (PITBUL)
599
2
DŽENETA LJUBIJANKIĆ (BIHAC)
76
ANITA ŽILIĆ (ARMUS)
R049
599
0
DŽENETA LJUBIJANKIĆ (BIHAC)
76
3
ANITA ŽILIĆ (ARMUS)
Medalists
1. ANITA ŽILIĆ, ARMUS
2. DŽENETA LJUBIJANKIĆ, "ZINO"
3. NIKOLINA VIDAČKOVIĆ, PIT BULL, Split
3. ----
FC - Seniors (male) -75
R013
72
3
IVAN KUČIĆ (ARMUS)
435
0
VESELKO OREČ (PAUCI)
535
MARCO OPŠIVAĆ (ROVINJ)
R050
72
0
IVAN KUČIĆ (ARMUS)
535
3
MARCO OPŠIVAĆ (ROVINJ)
Medalists
1. MARCO OPŠIVAĆ, BUDOKAI
2. IVAN KUČIĆ, ARMUS
3. VESELKO OREČ, PAUCI
3. ----
FC - Seniors (male) -81
R001
536
3
NEMANJA KESER (ROVINJ)
685
0
LUKA VARGOVIĆ (DUBRAVA)
636
MARKO ČIZMIĆ (PITBUL)
60
MATIJA MAĐERIĆ (ARMUS)
699
STIPE LABROVIĆ (MORNAR)
R028
536
1
NEMANJA KESER (ROVINJ)
636
2
MARKO ČIZMIĆ (PITBUL)
R029
60
3
MATIJA MAĐERIĆ (ARMUS)
699
0
STIPE LABROVIĆ (MORNAR)
R060
636
3
MARKO ČIZMIĆ (PITBUL)
60
0
MATIJA MAĐERIĆ (ARMUS)
Medalists
1. MARKO ČIZMIĆ, PIT BULL, Split
2. MATIJA MAĐERIĆ, ARMUS
3. NEMANJA KESER, BUDOKAI
3. STIPE LABROVIĆ, MORNAR
FC - Seniors (male) -91
R014
620
0
JOSIP PALADA (TROGIR)
64
3
EUGEN LALJAK (ARMUS)
378
LUKA ŽULJEVIC (UNIRENT)
R051
64
0
EUGEN LALJAK (ARMUS)
378
3
LUKA ŽULJEVIC (UNIRENT)
Medalists
1. LUKA ŽULJEVIC, UNI RENT
2. EUGEN LALJAK, ARMUS
3. JOSIP PALADA, TROGIR
3. ----
LK - Juniors (male) -54
R015
347
0
LUKA MIKLEČIĆ (DUBRAVA)
471
3
MARIO LONČAR (MAWASHI)
624
ILIR DESKAJ (PITBUL)
R052
471
0
MARIO LONČAR (MAWASHI)
624
3
ILIR DESKAJ (PITBUL)
Medalists
1. ILIR DESKAJ, PIT BULL, Split
2. MARIO LONČAR, MAWASHI
3. LUKA MIKLEČIĆ, DUBRAVA
3. ----
LK - Juniors (male) -57
R041
493
3
PERŠOLJA JANEZ (KTB KK)
438
0
ANTE TOMIĆ (AMENO)
Medalists
1. PERŠOLJA JANEZ, KTB Krško
2. ANTE TOMIĆ, AMENO
3. ----
3. ----
LK - Juniors (male) -60
R042
693
3
IVAN VRSALOVIĆ (MORNAR)
496
0
NIK ARNŠEK (KTB KK)
Medalists
1. IVAN VRSALOVIĆ, MORNAR
2. NIK ARNŠEK, KTB Krško
3. ----
3. ----
LK - Juniors (male) -63,5
R016
593
0
MARINO BOŠNJAK (DRAGA)
694
3
KARLO KOPIC (MORNAR)
371
BORNA BILANDŽIĆ (SV. DUH)
R053
694
0
KARLO KOPIC (MORNAR)
371
3
BORNA BILANDŽIĆ (SV. DUH)
Medalists
1. BORNA BILANDŽIĆ, SVETI DUH
2. KARLO KOPIC, MORNAR
3. MARINO BOŠNJAK, DRAGA
3. ----
LK - Juniors (male) -67
R017
437
0
MARKO BAKOVIĆ (AMENO)
477
3
PATRIK BUZA (2010971)
R018
648
0
VEDRAN LUNIĆ (PITBUL)
17
3
PATRIK SEČEN (SAMOBOR)
R054
477
3
PATRIK BUZA (2010971)
17
0
PATRIK SEČEN (SAMOBOR)
Medalists
1. PATRIK BUZA, KBK"NIŠ"
2. PATRIK SEČEN, TNT
3. MARKO BAKOVIĆ, AMENO
3. VEDRAN LUNIĆ, PIT BULL, Split
LK - Juniors (male) -71
R002
439
0
IVAN POBRIĆ (AMENO)
625
3
IVAN ZORO (PITBUL)
R003
195
0
VIKTOR GOJAN (SPARTAN)
626
3
ŠIMUN BUOTIĆ (PITBUL)
R004
613
3
LEO BRČINA (DUGIRAT)
643
0
ANTONIO PALIC (PITBUL)
428
ERIK BUZA (2010971)
R030
625
3
IVAN ZORO (PITBUL)
626
0
ŠIMUN BUOTIĆ (PITBUL)
R031
613
0
LEO BRČINA (DUGIRAT)
428
3
ERIK BUZA (2010971)
R061
625
2
IVAN ZORO (PITBUL)
428
1
ERIK BUZA (2010971)
Medalists
1. IVAN ZORO, PIT BULL, Split
2. ERIK BUZA, KBK"NIŠ"
3. ŠIMUN BUOTIĆ, PIT BULL, Split
3. LEO BRČINA, DALMACIJA
LK - Juniors (male) -75
R005
644
0
ANTONIO PALIĆ (PITBUL)
421
3
FILIP MATIĆ (HUS-OS)
R006
436
0
BORNA MANOJLOVIĆ (AMENO)
470
3
PATRIK VALENČIĆ (MEGA.C.)
R007
194
3
LUKA MRŠA (SPARTAN)
35
0
MATKO BABIĆ (BLITZ)
10
VITO KOŠAR (ŠK)
R032
421
3
FILIP MATIĆ (HUS-OS)
470
0
PATRIK VALENČIĆ (MEGA.C.)
R033
194
0
LUKA MRŠA (SPARTAN)
10
3
VITO KOŠAR (ŠK)
R062
421
1
FILIP MATIĆ (HUS-OS)
10
2
VITO KOŠAR (ŠK)
Medalists
1. VITO KOŠAR, ŠKORPION
2. FILIP MATIĆ, HUS
3. LUKA MRŠA, SPARTAN GYM
3. PATRIK VALENČIĆ, MEGA CENTAR
LK - Juniors (male) -81
R019
642
3
MARKO KEGALJ (PITBUL)
294
0
AZIZ MUDROV (KUTINA)
R020
420
0
JOSIP SAMARDŽIĆ (HUS-OS)
383
3
JOZO BUŠIĆ (FIGHTER)
R055
642
3
MARKO KEGALJ (PITBUL)
383
0
JOZO BUŠIĆ (FIGHTER)
Medalists
1. MARKO KEGALJ, PIT BULL, Split
2. JOZO BUŠIĆ, IMOTSKI
3. AZIZ MUDROV, KUTINA
3. JOSIP SAMARDŽIĆ, HUS
LK - Juniors (male) -86
R043
653
0
DANIJEL LULIĆ (BUSHIDO)
751
3
ZVONIMIR MATKOVIĆ (MORNAR)
Medalists
1. ZVONIMIR MATKOVIĆ, MORNAR
2. DANIJEL LULIĆ, BUSHIDO
3. ----
3. ----
LK - Juniors (male) -91
R008
255
0
VIKTOR TOPKIN (KBK SK)
144
3
SADIN HADŽAJLIJA (ILID-SA)
532
LUKAS JURIĆ (ROVINJ)
429
EDVIN VESELJI SEDIC (LEONGYM)
388
IVAN LJUBIČIĆ (POSUJŠE)
R034
144
3
SADIN HADŽAJLIJA (ILID-SA)
532
0
LUKAS JURIĆ (ROVINJ)
R035
429
3
EDVIN VESELJI SEDIC (LEONGYM)
388
0
IVAN LJUBIČIĆ (POSUJŠE)
R063
144
3
SADIN HADŽAJLIJA (ILID-SA)
429
0
EDVIN VESELJI SEDIC (LEONGYM)
Medalists
1. SADIN HADŽAJLIJA, Ilidža Sarajevo
2. EDVIN VESELJI SEDIC, LEON GYM
3. LUKAS JURIĆ, BUDOKAI
3. IVAN LJUBIČIĆ, Vitez Mile Bošnjak - Posušje
LK - Juniors (female) +70
R044
422
1
ŠEJLA OMIČEVIĆ (HUS-OS)
404
2
NIKOLINA STUPIČIĆ (TIGAR)
Medalists
1. NIKOLINA STUPIČIĆ, TIGAR, Karlovac
2. ŠEJLA OMIČEVIĆ, HUS
3. ----
3. ----
LK - Seniors (male) -67
R021
285
0
TILEN DŽAFIČ (MSOBOTA)
6
3
MIRSAD DENJALIĆ (LEONGYM)
R022
2
0
FILIP VIDOVIĆ (LEONGYM)
684
3
ROKO DOŽDOR (PITBUL)
R056
6
0
MIRSAD DENJALIĆ (LEONGYM)
684
3
ROKO DOŽDOR (PITBUL)
Medalists
1. ROKO DOŽDOR, PIT BULL, Split
2. MIRSAD DENJALIĆ, LEON GYM
3. FILIP VIDOVIĆ, LEON GYM
3. TILEN DŽAFIČ, KBK Murska Sobota
LK - Seniors (male) -71
R023
582
0
FILIP ANTIĆ (SV. DUH)
377
3
MIHAEL HALLER (SV. DUH)
R024
581
3
IVAN BEBER (SV. DUH)
645
0
MIHAEL KVESIĆ (PITBUL)
R057
377
0
MIHAEL HALLER (SV. DUH)
581
3
IVAN BEBER (SV. DUH)
Medalists
1. IVAN BEBER, SVETI DUH
2. MIHAEL HALLER, SVETI DUH
3. MIHAEL KVESIĆ, PIT BULL, Split
3. FILIP ANTIĆ, SVETI DUH
LK - Seniors (male) -75
R025
208
3
FRAN PAPIĆ (CRO)
666
0
MARKO KADOVIĆ (HUS-OS)
370
ANTONIO KRAJINOVIĆ (SV. DUH)
R058
208
0
FRAN PAPIĆ (CRO)
370
3
ANTONIO KRAJINOVIĆ (SV. DUH)
Medalists
1. ANTONIO KRAJINOVIĆ, SVETI DUH
2. FRAN PAPIĆ, CROATIA
3. MARKO KADOVIĆ, HUS
3. ----
LK - Seniors (male) -81
R009
215
0
ARMIN MIDŽIĆ (KURTO)
583
3
ANTUN VRUĆINA (SV. DUH)
R010
631
0
ANTE MARKOVIC (PITBUL)
8
3
FILIP GAGULA (LEONGYM)
R011
351
0
FILIP MARKOVIĆ (DUBRAVA)
634
0
MARKO MIŠURA (PITBUL)
584
GAJ ĆOSIĆ (SV. DUH)
R036
583
0
ANTUN VRUĆINA (SV. DUH)
8
3
FILIP GAGULA (LEONGYM)
R037
634
0
MARKO MIŠURA (PITBUL)
584
3
GAJ ĆOSIĆ (SV. DUH)
R064
8
0
FILIP GAGULA (LEONGYM)
584
3
GAJ ĆOSIĆ (SV. DUH)
Medalists
1. GAJ ĆOSIĆ, SVETI DUH
2. FILIP GAGULA, LEON GYM
3. MARKO MIŠURA, PIT BULL, Split
3. ANTUN VRUĆINA, SVETI DUH
LK - Seniors (male) -86
R026
33
2
LUKA JAMAN (BLITZ)
363
1
DRAŽENKO LOVRIĆ (FIGHTER)
R027
254
0
VALENTINO HELEŠY (KBK SK)
646
3
JAKOB KOSIĆ (PITBUL)
R059
33
0
LUKA JAMAN (BLITZ)
646
3
JAKOB KOSIĆ (PITBUL)
Medalists
1. JAKOB KOSIĆ, PIT BULL, Split
2. LUKA JAMAN, BLITZ
3. VALENTINO HELEŠY, SISAK
3. DRAŽENKO LOVRIĆ, IMOTSKI
LK - Seniors (male) -91
R045
629
0
TONI ĆATIPOVIĆ (PITBUL)
14
0
GAŠPER VESENJAK (KFKPTUJ)
Medalists
1. TONI ĆATIPOVIĆ, PIT BULL, Split
2. ----
3. ----
3. ----
LK - Seniors (female) -48
R046
575
3
SNJEŽANA PRGOMET (DALMATI)
5
0
MARTA MIKULČIĆ (LEONGYM)
Medalists
1. SNJEŽANA PRGOMET, DALMATINO
2. MARTA MIKULČIĆ, LEON GYM
3. ----
3. ----
LK - Seniors (female) -52
R047
657
0
IVA DODIG (LEONGYM)
585
3
IVONA LUČIĆ (SV. DUH)
Medalists
1. IVONA LUČIĆ, SVETI DUH
2. IVA DODIG, LEON GYM
3. ----
3. ----
LK - Seniors (female) -56
R048
530
0
ADELINA HRNJICA (LJUTOCH)
574
3
KARMELA MAKELJA (DALMATI)
Medalists
1. KARMELA MAKELJA, DALMATINO
2. ADELINA HRNJICA, KBS Ljutoc Orasac
3. ----
3. ----