kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
Sana Open 2021.
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
CLUB
"Tigar" CAZIN
"ZINO"
CBS"Tešanj"Tešanj
Fight Academy RUDAR
Golden Team Kalesija
IMOTSKI
KBC "Bihać"
KBK "Galaja" Sanski Most
KBS "GAZIJA" BUŽIM
KBS Borac Jelah
KBS Pokoj
KBS"Jezerski"- Bosanska Krupa
KBV "TAEKYON" SARAJEVO
KBV Kurto
KBV-ĐERZELEZ-Kiseljak
Kick-box klub Prijedor
kik boks klub "Sveti Georgije Banja Luka"
Klub borilačkih sportova "Rudar"
TIGAR, Karlovac
TKD BOSNA-CAZIN
Velež Nevesinje
Vitez Mile Bošnjak - Posušje
ZAGREB
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
PF - Boys beginners -28
PF - Boys beginners -32
LC - O. cadets beg.(male) -52
LC - O. cadets beg.(male) -57
LC - Older cadets (male) -57
LC - Older cadets (female) +65
LC - Juniors (male) -57
LC - Juniors (male) -69
LC - Juniors (male) -74
LC - Juniors (male) -84
LC - Juniors (female) -50
KL - O. cadets beg.(male) -63
KL - Older cadets (male) -57
KL - Juniors (male) -69
KL - Juniors (male) -74
KL - Seniors (male) -79
PF - Boys beginners -28
1001
23
0
ELDIN BAJRIC (TKDGLJ)
148
0
IVANO ANZIĆ (TIGAR)
152
NIKO VRBANIĆ (TIGAR)
1003
23
0
ELDIN BAJRIC (TKDGLJ)
152
0
NIKO VRBANIĆ (TIGAR)
Medalists
1. ELDIN BAJRIC, KBK "Galaja" Sanski Most
2. NIKO VRBANIĆ, TIGAR, Karlovac
3. IVANO ANZIĆ, TIGAR, Karlovac
3. ----
PF - Boys beginners -32
1002
195
2
ORHAN HUSEIN MIDZIC (BIHAC)
18
10
MENSUR RAZIĆ (TKDGLJ)
190
HARUN CELEBIC (BIHAC)
1004
18
3
MENSUR RAZIĆ (TKDGLJ)
190
7
HARUN CELEBIC (BIHAC)
Medalists
1. HARUN CELEBIC, "ZINO"
2. MENSUR RAZIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ORHAN HUSEIN MIDZIC, "ZINO"
3. ----
LC - O. cadets beg.(male) -52
1029
118
0
ARMIN CINAC (TKDGLJ)
62
0
NAZMIN HASIĆ (BORAC)
Medalists
1. NAZMIN HASIĆ, KBS Borac Jelah
2. ARMIN CINAC, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
LC - O. cadets beg.(male) -57
1031
135
0
NIDAL DIZDAREVIĆ (TKDGLJ)
66
0
NADIR HASANIČEVIĆ (BORAC)
1032
64
0
AHMED ČAMDŽIĆ (BORAC)
107
0
MIRZA KARZIĆ (ACADEMY)
1034
135
0
NIDAL DIZDAREVIĆ (TKDGLJ)
64
0
AHMED ČAMDŽIĆ (BORAC)
Medalists
1. AHMED ČAMDŽIĆ, KBS Borac Jelah
2. NIDAL DIZDAREVIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. MIRZA KARZIĆ, Fight Academy RUDAR
3. NADIR HASANIČEVIĆ, KBS Borac Jelah
LC - Older cadets (male) -57
1041
54
0
ENIZ OŽEGOVIĆ (GAZIJE)
37
0
AHMED ŠAHINOVIĆ (TKDGLJ)
52
MEHMED KRUPIĆ (GAZIJE)
1043
54
3
ENIZ OŽEGOVIĆ (GAZIJE)
52
0
MEHMED KRUPIĆ (GAZIJE)
Medalists
1. ENIZ OŽEGOVIĆ, KBS "GAZIJA" BUŽIM
2. MEHMED KRUPIĆ, KBS "GAZIJA" BUŽIM
3. AHMED ŠAHINOVIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
LC - Older cadets (female) +65
1046
116
0
DAJANA BOŽIĆ (TKDGLJ)
80
3
ELA KOVAČEVIĆ (BIHAĆ)
Medalists
1. ELA KOVAČEVIĆ, KBC "Bihać"
2. DAJANA BOŽIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
LC - Juniors (male) -57
2001
17
0
KENAN KAZIĆ (TKDGLJ)
21
0
AHMED ŠAHINOVIĆ (TKDGLJ)
Medalists
1. KENAN KAZIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
2. AHMED ŠAHINOVIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
LC - Juniors (male) -69
2002
1
0
AMAR BEKTAŠEVIĆ (TKDGLJ)
141
0
TARIK OKERIĆ (TAEKYON)
2003
178
0
AMAR BUREKOVIĆ (ĐERZELZ)
99
3
EMIN PIPO (ACADEMY)
2005
1
0
AMAR BEKTAŠEVIĆ (TKDGLJ)
99
0
EMIN PIPO (ACADEMY)
Medalists
1. EMIN PIPO, Fight Academy RUDAR
2. AMAR BEKTAŠEVIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. AMAR BUREKOVIĆ, KBV-ĐERZELEZ-Kiseljak
3. TARIK OKERIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
LC - Juniors (male) -74
2004
4
0
EMRAH HOTIĆ (TKDGLJ)
109
0
ELVIR ŠENDEROVIĆ (ACADEMY)
Medalists
1. EMRAH HOTIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
2. ELVIR ŠENDEROVIĆ, Fight Academy RUDAR
3. ----
3. ----
LC - Juniors (male) -84
2006
7
0
ADMIR OKCIC (TKDGLJ)
144
0
RIAD EFENDIC (TAEKYON)
2007
13
0
EMAN KERIĆ (TKDGLJ)
143
0
FARIS ALJIĆ (TAEKYON)
2009
7
0
ADMIR OKCIC (TKDGLJ)
13
0
EMAN KERIĆ (TKDGLJ)
Medalists
1. EMAN KERIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
2. ADMIR OKCIC, KBK "Galaja" Sanski Most
3. FARIS ALJIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. RIAD EFENDIC, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
LC - Juniors (female) -50
2008
115
0
ADELA DUMPOR (TKDGLJ)
122
0
SUEJLA JUSIC (JEZERSK)
Medalists
1. ADELA DUMPOR, KBK "Galaja" Sanski Most
2. SUEJLA JUSIC, KBS"Jezerski"- Bosanska Krupa
3. ----
3. ----
KL - O. cadets beg.(male) -63
2024
161
3
ARSEN GRAHOVAC (VELEZ)
36
0
ADEL DEDIĆ (TKDGLJ)
Medalists
1. ARSEN GRAHOVAC, Velež Nevesinje
2. ADEL DEDIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
KL - Older cadets (male) -57
2028
38
0
AHMED ŠAHINOVIĆ (TKDGLJ)
155
0
LAZAR MIKANOVIĆ (KBKP)
Medalists
1. LAZAR MIKANOVIĆ, Kick-box klub Prijedor
2. AHMED ŠAHINOVIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
KL - Juniors (male) -69
2031
214
3
NEDIM MALKOC (KURTO)
2
0
AMAR BEKTAŠEVIĆ (TKDGLJ)
145
DEJAN HATIĆ (MARIJAN)
98
EMIN PIPO (ACADEMY)
147
BOŽIDAR LJEPOJA (MARIJAN)
2033
214
3
NEDIM MALKOC (KURTO)
145
0
DEJAN HATIĆ (MARIJAN)
2032
98
3
EMIN PIPO (ACADEMY)
147
0
BOŽIDAR LJEPOJA (MARIJAN)
2035
214
3
NEDIM MALKOC (KURTO)
98
0
EMIN PIPO (ACADEMY)
Medalists
1. NEDIM MALKOC, KBV Kurto
2. EMIN PIPO, Fight Academy RUDAR
3. DEJAN HATIĆ, Klub borilačkih sportova "Rudar"
3. BOŽIDAR LJEPOJA, Klub borilačkih sportova "Rudar"
KL - Juniors (male) -74
2034
110
0
ELVIR ŠENDEROVIĆ (ACADEMY)
5
3
EMRAH HOTIĆ (TKDGLJ)
Medalists
1. EMRAH HOTIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
2. ELVIR ŠENDEROVIĆ, Fight Academy RUDAR
3. ----
3. ----
KL - Seniors (male) -79
2037
160
0
ADIS HOTIĆ (TKDGLJ)
154
3
ZORAN MILANOVIĆ (KBKP)
Medalists
1. ZORAN MILANOVIĆ, Kick-box klub Prijedor
2. ADIS HOTIĆ, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----