kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
Grand Prix BIH 2017
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
AREA
Area 1
Area 2
Area 3
Area R
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
FC - Seniors (male) -75
FC - Seniors (male) -86
FC - Seniors (male) +91
LK - Juniors (male) -51
LK - Juniors (male) -60
LK - Juniors (male) -63,5
LK - Juniors (male) -67
LK - Juniors (male) -71
LK - Juniors (male) -81
LK - Juniors (male) -86
LK - Juniors (female) -60
LK - Juniors (female) -65
LK - Seniors (male) -57
LK - Seniors (male) -60
LK - Seniors (male) -67
LK - Seniors (male) -71
LK - Seniors (male) -75
LK - Seniors (male) -81
LK - Seniors (male) -86
LK - Seniors (male) -91
LK - Seniors (male) +91
LK - Seniors (female) -56
K1 - Juniors (male) -81
K1 - Juniors (male) -86
K1 - Seniors (male) -71
K1 - Seniors (male) -75
K1 - Seniors (male) -86
K1 - Seniors (male) +91
FC - Seniors (male) -75
R038
456
0
ALEN KOVAČEVIĆ (KBVS)
562
3
DINO KURJAKOVIĆ (BIHAC)
Medalists
1. DINO KURJAKOVIĆ, "ZINO"
2. ALEN KOVAČEVIĆ, Klub borilnih veščin Samurai
3. ----
3. ----
FC - Seniors (male) -86
R039
628
0
MIRSAD SADIBASIC (FATIH)
627
3
DZEMALUDIN ZEBA (KBS SA)
Medalists
1. DZEMALUDIN ZEBA, KBS GLADIJATOR SARAJEVO
2. MIRSAD SADIBASIC, FATIH GYM
3. ----
3. ----
FC - Seniors (male) +91
R001
315
0
FUAD ČAMDŽIĆ (W)
373
3
MAHIR TURKO (FOJNICA)
217
DAMIR BEGLEROVIĆ (N. GRAD)
154
ALIJA BEKTAŠ (IZAZOV)
338
MARIO MATUKA (TGRBROD)
R024
373
2
MAHIR TURKO (FOJNICA)
217
1
DAMIR BEGLEROVIĆ (N. GRAD)
R025
154
3
ALIJA BEKTAŠ (IZAZOV)
338
0
MARIO MATUKA (TGRBROD)
R059
373
3
MAHIR TURKO (FOJNICA)
154
0
ALIJA BEKTAŠ (IZAZOV)
Medalists
1. MAHIR TURKO, KBV FOJNICA
2. ALIJA BEKTAŠ, KBK "IZAZOV" Bugojno
3. DAMIR BEGLEROVIĆ, KBS "PANTER" SARAJEVO
3. MARIO MATUKA, TIGAR BROD
LK - Juniors (male) -51
R011
64
2
ISMAR OMIČEVIĆ (ODŽAK13)
239
1
JOVAN MARTINOVIĆ (DŽIMA)
235
NIKOLA PRLJA (DŽIMA)
R050
64
3
ISMAR OMIČEVIĆ (ODŽAK13)
235
0
NIKOLA PRLJA (DŽIMA)
Medalists
1. ISMAR OMIČEVIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK
2. NIKOLA PRLJA, Kik boks klub "Lovćen"
3. JOVAN MARTINOVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
3. ----
LK - Juniors (male) -60
R040
39
0
FILIP GRETIĆ (BUSHIDO)
236
3
NIKOLA RATKOVIĆ (DŽIMA)
Medalists
1. NIKOLA RATKOVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
2. FILIP GRETIĆ, BUSHIDO
3. ----
3. ----
LK - Juniors (male) -63,5
R002
285
3
STEFAN CVETKOVIĆ (BATAJA)
15
0
PATRIK BUZA (BUZA ZG)
232
ILIJA VUJOVIĆ (DŽIMA)
354
DARKO NAJDOV (MK)
468
ALMIN HODŽIĆ (KBVFTC)
R026
285
0
STEFAN CVETKOVIĆ (BATAJA)
232
3
ILIJA VUJOVIĆ (DŽIMA)
R027
354
2
DARKO NAJDOV (MK)
468
1
ALMIN HODŽIĆ (KBVFTC)
R060
232
0
ILIJA VUJOVIĆ (DŽIMA)
354
3
DARKO NAJDOV (MK)
Medalists
1. DARKO NAJDOV, Macedonia WAKO
2. ILIJA VUJOVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
3. ALMIN HODŽIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. STEFAN CVETKOVIĆ, KBK BATAJNICA
LK - Juniors (male) -67
R012
621
3
LUKA PETRUSIC (KBKBR)
14
0
ERIK BUZA (BUZA ZG)
R013
274
1
ADIL CENANOVIC (FBH)
115
2
DARKO KRSTEV (MK)
R051
621
3
LUKA PETRUSIC (KBKBR)
115
0
DARKO KRSTEV (MK)
Medalists
1. LUKA PETRUSIC, kbk bar
2. DARKO KRSTEV, Macedonia WAKO
3. ERIK BUZA, TEAM BUZA
3. ADIL CENANOVIC, FAVORIT BH
LK - Juniors (male) -71
R014
275
1
RASIM ALUNOVIĆ (FBH)
600
2
ALIHODZIC MIRZA (KBKBR)
R015
633
1
MILOŠ UJOŠEVIĆ (KBKBR)
175
2
SLAGAN DIMIC (MK)
R052
600
3
ALIHODZIC MIRZA (KBKBR)
175
0
SLAGAN DIMIC (MK)
Medalists
1. ALIHODZIC MIRZA, kbk bar
2. SLAGAN DIMIC, Macedonia WAKO
3. RASIM ALUNOVIĆ, FAVORIT BH
3. MILOŠ UJOŠEVIĆ, kbk bar
LK - Juniors (male) -81
R003
28
0
TARIK LATOVIĆ (ILID-SA)
448
3
ENSAR KOŽO (ISAK-ZE)
486
ESAD KADRIĆ (KBVFTC)
346
FILIP SEKULOVIC (KBK"081)
142
ALBERT UGRINCIC (JUMRUK)
R028
448
3
ENSAR KOŽO (ISAK-ZE)
486
0
ESAD KADRIĆ (KBVFTC)
R029
346
1
FILIP SEKULOVIC (KBK"081)
142
2
ALBERT UGRINCIC (JUMRUK)
R061
448
3
ENSAR KOŽO (ISAK-ZE)
142
0
ALBERT UGRINCIC (JUMRUK)
Medalists
1. ENSAR KOŽO, Isak-Ze
2. ALBERT UGRINCIC, JUMRUK GYM
3. ESAD KADRIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. FILIP SEKULOVIC, KBK"081" PODGORICA
LK - Juniors (male) -86
R016
372
0
TOMISLAV NIKOLIĆ (MMABULS)
6
3
SADIN HADŽAJLIJA (ILID-SA)
77
BOSKO BEZAREVIC (PV)
R053
6
3
SADIN HADŽAJLIJA (ILID-SA)
77
0
BOSKO BEZAREVIC (PV)
Medalists
1. SADIN HADŽAJLIJA, Ilidža Sarajevo
2. BOSKO BEZAREVIC, PLJEVLJA
3. TOMISLAV NIKOLIĆ, BULLS
3. ----
LK - Juniors (female) -60
R017
515
0
DŽENETA LJUBIJANKIĆ (BIHAC)
124
0
JOVANA ARSOVA (MK)
R018
273
3
EMA BAJRIĆ (FBH)
21
0
FATIMA KURDIĆ (ILID-SA)
R054
515
0
DŽENETA LJUBIJANKIĆ (BIHAC)
273
3
EMA BAJRIĆ (FBH)
Medalists
1. EMA BAJRIĆ, FAVORIT BH
2. DŽENETA LJUBIJANKIĆ, "ZINO"
3. FATIMA KURDIĆ, Ilidža Sarajevo
3. ----
LK - Juniors (female) -65
R041
66
3
ŠEJLA OMIČEVIĆ (ODŽAK13)
177
0
VIKTORIJA VARADINOVA (MK)
Medalists
1. ŠEJLA OMIČEVIĆ, KBV JEDINSTVO ODŽAK
2. VIKTORIJA VARADINOVA, Macedonia WAKO
3. ----
3. ----
LK - Seniors (male) -57
R020B
483
0
ADNAN KUDUZOVIĆ (KBVFTC)
174
3
ANES DIZDAR (SPARTA)
634
MIRZA TOPUZ (KAKANJ)
R042
174
3
ANES DIZDAR (SPARTA)
634
0
MIRZA TOPUZ (KAKANJ)
Medalists
1. ANES DIZDAR, KBV "SPARTA"Sarajevo
2. MIRZA TOPUZ, CBS KAKANJ
3. ADNAN KUDUZOVIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. ----
LK - Seniors (male) -60
R019
616
0
VELJKO PETROVIĆ (MORAVA)
144
3
VELDIN SARAK (JUMRUK)
506
DINO SUDIĆ (AMENO)
R055
144
0
VELDIN SARAK (JUMRUK)
506
3
DINO SUDIĆ (AMENO)
Medalists
1. DINO SUDIĆ, AMENO
2. VELDIN SARAK, JUMRUK GYM
3. VELJKO PETROVIĆ, KBK "MORAVA" SRBIJA
3. ----
LK - Seniors (male) -67
R004
284
1
NIKOLA ALEKSIĆ (BATAJA)
625
2
ANTE OPAČAK (KUTINA)
5
EDIN SINANOVIĆ (ILID-SA)
R005
611
3
NERDIN FEJZOVIĆ (USORA)
145
0
EDIN MUTIĆ (JUMRUK)
508
PETAR MUŠURA (AMENO)
R030
625
0
ANTE OPAČAK (KUTINA)
5
3
EDIN SINANOVIĆ (ILID-SA)
R031
611
3
NERDIN FEJZOVIĆ (USORA)
508
0
PETAR MUŠURA (AMENO)
R062
5
2
EDIN SINANOVIĆ (ILID-SA)
611
1
NERDIN FEJZOVIĆ (USORA)
Medalists
1. EDIN SINANOVIĆ, Ilidža Sarajevo
2. NERDIN FEJZOVIĆ, KBS "TITANIUM" Usora
3. ANTE OPAČAK, KUTINA
3. PETAR MUŠURA, AMENO
LK - Seniors (male) -71
R006
584
1
SLAVOLJUB BUDESA (,,056")
507
2
DINO TAĆI (AMENO)
22
ASMIR TAHIROVIĆ (ILID-SA)
614
ALEKSANDER KOSTIĆ (KBVS)
162
ELMAZ RAKIPI (MK)
R032
507
3
DINO TAĆI (AMENO)
22
0
ASMIR TAHIROVIĆ (ILID-SA)
R033
614
3
ALEKSANDER KOSTIĆ (KBVS)
162
0
ELMAZ RAKIPI (MK)
R063
507
3
DINO TAĆI (AMENO)
614
0
ALEKSANDER KOSTIĆ (KBVS)
Medalists
1. DINO TAĆI, AMENO
2. ALEKSANDER KOSTIĆ, Klub borilnih veščin Samurai
3. ASMIR TAHIROVIĆ, Ilidža Sarajevo
3. ELMAZ RAKIPI, Macedonia WAKO
LK - Seniors (male) -75
R007
444
0
HARIS LJAJIĆ (111!!!!)
282
3
LUKA SPREMO (BATAJA)
345
VASILIJE TERZIC (KBK"081)
R008
610
3
MILOS PETROVIC (KBKBR)
615
0
DARKO RISTIĆ (MORAVA)
360
ERMIN LUGAN (BALKANK)
R034
282
3
LUKA SPREMO (BATAJA)
345
0
VASILIJE TERZIC (KBK"081)
R035
610
0
MILOS PETROVIC (KBKBR)
360
3
ERMIN LUGAN (BALKANK)
R064
282
3
LUKA SPREMO (BATAJA)
360
0
ERMIN LUGAN (BALKANK)
Medalists
1. LUKA SPREMO, KBK BATAJNICA
2. ERMIN LUGAN, BALKAN KONJIC
3. VASILIJE TERZIC, KBK"081" PODGORICA
3. MILOS PETROVIC, kbk bar
LK - Seniors (male) -81
R043
41
0
KRUNOSLAV RUŽIĆIĆ (BUSHIDO)
228
3
NIKOLA DROBNJAK (,,056")
Medalists
1. NIKOLA DROBNJAK, KBC,,056,, Zvornik"
2. KRUNOSLAV RUŽIĆIĆ, BUSHIDO
3. ----
3. ----
LK - Seniors (male) -86
R044
632
0
AMAR BABAIĆ (KBVFTC)
613
3
MIRSAD SADIBASIC (FATIH)
Medalists
1. MIRSAD SADIBASIC, FATIH GYM
2. AMAR BABAIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
3. ----
3. ----
LK - Seniors (male) -91
R020
466
0
NEDŽAD HODŽIĆ (KBVFTC)
135
3
MILAN KUBIN (MK)
R020A
147
0
JASMIN HUSEJNOVIC (JUMRUK)
637
3
AHMED KRNJIĆ (ISAK-ZE)
R056
135
0
MILAN KUBIN (MK)
637
3
AHMED KRNJIĆ (ISAK-ZE)
Medalists
1. AHMED KRNJIĆ, Isak-Ze
2. MILAN KUBIN, Macedonia WAKO
3. JASMIN HUSEJNOVIC, JUMRUK GYM
3. NEDŽAD HODŽIĆ, KBV FLEK TOM CAT TUZLA
LK - Seniors (male) +91
R009
75
3
ALIJA SELMANOVIC (PV)
313
0
ELMIR GORAK (W)
230
ALEKSANDAR DANILOVIC (DŽIMA)
R010
76
0
MLADEN SLJIVIC (PV)
143
3
ESMIR ESKIC (JUMRUK)
100
ALEKSANDAR DIMOVSKI (MK)
R036
75
3
ALIJA SELMANOVIC (PV)
230
0
ALEKSANDAR DANILOVIC (DŽIMA)
R037
143
0
ESMIR ESKIC (JUMRUK)
100
3
ALEKSANDAR DIMOVSKI (MK)
R065
75
0
ALIJA SELMANOVIC (PV)
100
3
ALEKSANDAR DIMOVSKI (MK)
Medalists
1. ALEKSANDAR DIMOVSKI, Macedonia WAKO
2. ALIJA SELMANOVIC, PLJEVLJA
3. ESMIR ESKIC, JUMRUK GYM
3. ALEKSANDAR DANILOVIC, Kik boks klub "Lovćen"
LK - Seniors (female) -56
R045
622
0
AMRA OKUGIĆ (FBH)
78
3
DRAGANA VITKOVIĆ (TRN2010)
Medalists
1. DRAGANA VITKOVIĆ, Kik boks klub "KULE" Trnovo
2. AMRA OKUGIĆ, FAVORIT BH
3. ----
3. ----
K1 - Juniors (male) -81
R046
201
3
REMZO GUSINAC (NOVI PA)
241
0
MATIAS GELJIC (SG)
Medalists
1. REMZO GUSINAC, Sandzak Warriors Novi Pazar
2. MATIAS GELJIC, KBS Storm Gym
3. ----
3. ----
K1 - Juniors (male) -86
R047
355
3
ABEDIN HALILOVIĆ (BALKANK)
84
0
JURE BREČIĆ (SPARMT)
Medalists
1. ABEDIN HALILOVIĆ, BALKAN KONJIC
2. JURE BREČIĆ, SPARTA
3. ----
3. ----
K1 - Seniors (male) -71
R048
586
3
ENID ŠPAGO (BALKANK)
461
0
ALEKSANDER KOSTIĆ (KBVS)
Medalists
1. ENID ŠPAGO, BALKAN KONJIC
2. ALEKSANDER KOSTIĆ, Klub borilnih veščin Samurai
3. ----
3. ----
K1 - Seniors (male) -75
R049
37
1
RASIM BAŠIĆ (KBS SA)
125
2
LJUBO JALOVI (VRBAS)
Medalists
1. LJUBO JALOVI, KBS "Vrbas"
2. RASIM BAŠIĆ, KBS GLADIJATOR SARAJEVO
3. ----
3. ----
K1 - Seniors (male) -86
R021
620
0
DUJE ŠILJEG (SPARMT)
38
3
ADNAN ZULCIC (KBS SA)
509
LUCIJANO RADIĆ (AMENO)
R057
38
0
ADNAN ZULCIC (KBS SA)
509
3
LUCIJANO RADIĆ (AMENO)
Medalists
1. LUCIJANO RADIĆ, AMENO
2. ADNAN ZULCIC, KBS GLADIJATOR SARAJEVO
3. DUJE ŠILJEG, SPARTA
3. ----
K1 - Seniors (male) +91
R023
445
3
ALDIN HUSNIĆ (REFLEX)
624
0
JOSIP BRTAN (MMABULS)
92
SRĐAN ŠORMAZ (888)
R058
445
3
ALDIN HUSNIĆ (REFLEX)
92
0
SRĐAN ŠORMAZ (888)
Medalists
1. ALDIN HUSNIĆ, Reflex
2. SRĐAN ŠORMAZ, kik boks klub "Sveti Georgije Banja Luka"
3. JOSIP BRTAN, BULLS
3. ----