kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
Balkan Open 2016
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
AREA
Area 1
Area 2
Area 3
Area 4
Area RING
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
LC - Older cadets (male) -32
LC - Older cadets (male) -37
LC - Older cadets (male) -42
LC - Older cadets (male) -47
LC - Older cadets (male) -52
LC - Older cadets (male) -57
LC - Older cadets (male) -63
LC - Older cadets (male) -69
LC - Older cadets (male) +69
LC - Older cadets (female) -42
LC - Older cadets (female) -46
LC - Older cadets (female) -60
LC - Older cadets (female) -65
LC - Juniors (male) -57
LC - Juniors (male) -63
LC - Juniors (male) -69
LC - Juniors (male) -74
LC - Juniors (male) -79
LC - Juniors (male) +94
LC - Juniors (female) -55
LC - Juniors (female) -65
LC - Seniors (male) -63
LC - Seniors (male) -69
LC - Seniors (male) -74
LC - Seniors (male) -79
LC - Seniors (male) -89
LC - Seniors (male) -94
LC - Seniors (female) -55
LC - Veterans (male) -84
LC - Veterans (male) -94
LC - Older cadets (male) -32
3001
462
2
HAMZA DŽINOVIĆ (CAZIN)
248
1
MUAMER DEDIĆ (CBS)
671
ILIJA PEROVIĆ (DŽIMA)
3003
462
3
HAMZA DŽINOVIĆ (CAZIN)
671
0
ILIJA PEROVIĆ (DŽIMA)
Medalists
1. HAMZA DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. ILIJA PEROVIĆ, Kik boks klub "Lovćen"
3. MUAMER DEDIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
3. ----
LC - Older cadets (male) -37
3002
390
3
VIKTOR MILIĆ (TRN2010)
521
0
MIRSAD HASIĆ (BORAC)
533
TEO GRGIĆ (2002BIH)
3004
390
1
VIKTOR MILIĆ (TRN2010)
533
2
TEO GRGIĆ (2002BIH)
Medalists
1. TEO GRGIĆ, 2002 - Odzak
2. VIKTOR MILIĆ, Kik boks klub "KULE" Trnovo
3. MIRSAD HASIĆ, KBS Borac Jelah
3. ----
LC - Older cadets (male) -42
3005
567
2
TARIK OKERIĆ (TAEKYON)
361
1
SANJIN HRNJICA (LJUTOCH)
73
IVAN PETKOVIĆ (VELEZ)
3008
567
0
TARIK OKERIĆ (TAEKYON)
73
3
IVAN PETKOVIĆ (VELEZ)
Medalists
1. IVAN PETKOVIĆ, Velež Nevesinje
2. TARIK OKERIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. SANJIN HRNJICA, KBS Ljutoc Orasac
3. ----
LC - Older cadets (male) -47
3006
191
1
BORISZ VISZKET (CONTROL)
451
2
DINO RUŽNIĆ (CAZIN)
3007
251
0
HORVATH GYULA (H-2500)
455
3
MUHAMED DŽINOVIĆ (CAZIN)
3009
451
1
DINO RUŽNIĆ (CAZIN)
455
2
MUHAMED DŽINOVIĆ (CAZIN)
Medalists
1. MUHAMED DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DINO RUŽNIĆ, "Tigar" CAZIN
3. HORVATH GYULA, Esztergomi KBSE
3. BORISZ VISZKET, Controll SportClub Szombathely
LC - Older cadets (male) -52
3010
85
0
MAGYAR SZABOLCS (H-2500)
610
3
MUHAMED DŽINOVIĆ (CAZIN)
104
BOTOND LACZKOVICS (ZMKBA_H)
80
DOMINIK BOROK (H-2500)
627
DENIS PRELOG (KBKPKMS)
3012
610
3
MUHAMED DŽINOVIĆ (CAZIN)
104
0
BOTOND LACZKOVICS (ZMKBA_H)
3011
80
3
DOMINIK BOROK (H-2500)
627
0
DENIS PRELOG (KBKPKMS)
3014
610
2
MUHAMED DŽINOVIĆ (CAZIN)
80
1
DOMINIK BOROK (H-2500)
Medalists
1. MUHAMED DŽINOVIĆ, "Tigar" CAZIN
2. DOMINIK BOROK, Esztergomi KBSE
3. BOTOND LACZKOVICS, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
3. DENIS PRELOG, KBK Power kick Murska Sobota
LC - Older cadets (male) -57
3013
79
3
BENCE KAJTÁR (H-2500)
569
0
RIJAD OKERIĆ (TAEKYON)
111
RAYMUND BALI (NY SE)
3015
187
3
ÁKOS BOLFÁN (CONTROL)
653
0
IVAN JUKIĆ (LIVNO)
453
IBRAHIM NADAREVIĆ (CAZIN)
3016
79
3
BENCE KAJTÁR (H-2500)
111
0
RAYMUND BALI (NY SE)
3017
187
0
ÁKOS BOLFÁN (CONTROL)
453
3
IBRAHIM NADAREVIĆ (CAZIN)
3020
79
3
BENCE KAJTÁR (H-2500)
453
0
IBRAHIM NADAREVIĆ (CAZIN)
Medalists
1. BENCE KAJTÁR, Esztergomi KBSE
2. IBRAHIM NADAREVIĆ, "Tigar" CAZIN
3. RAYMUND BALI, Nyergesujfalu SE
3. ÁKOS BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely
LC - Older cadets (male) -63
3018
529
1
NUSMIR HAJRIĆ (BORAC)
535
2
ALDIN DŽANIĆ (DBJ)
3019
102
3
BENCE DEBRE (ZMKBA_H)
2
0
ADNAN DEDIC (CBS)
3022
535
0
ALDIN DŽANIĆ (DBJ)
102
3
BENCE DEBRE (ZMKBA_H)
Medalists
1. BENCE DEBRE, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. ALDIN DŽANIĆ, "Fighter-Doboj Jug"
3. ADNAN DEDIC, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
3. NUSMIR HAJRIĆ, KBS Borac Jelah
LC - Older cadets (male) -69
3021
410
0
MARIO JELOVIC (STEELA)
528
3
MEHMED ĐULIĆ (BORAC)
221
DOMINIK BEDNANICS (CONTROL)
3023
528
0
MEHMED ĐULIĆ (BORAC)
221
3
DOMINIK BEDNANICS (CONTROL)
Medalists
1. DOMINIK BEDNANICS, Controll SportClub Szombathely
2. MEHMED ĐULIĆ, KBS Borac Jelah
3. MARIO JELOVIC, Kickboxing klub BITLIS
3. ----
LC - Older cadets (male) +69
3024
641
0
ELMIR AVDIC (CATT)
89
3
VIKTOR VÍGVÁRY (H-2500)
637
ALEN BRATINŠČAK (ORMOŽ)
3026
89
3
VIKTOR VÍGVÁRY (H-2500)
637
0
ALEN BRATINŠČAK (ORMOŽ)
Medalists
1. VIKTOR VÍGVÁRY, Esztergomi KBSE
2. ALEN BRATINŠČAK, KBV Ormož
3. ELMIR AVDIC, Kbv Flek Tom Cat
3. ----
LC - Older cadets (female) -42
3025
211
0
ADNA JUSIĆ (VITEZBK)
204
3
NURHANA FAZLIC (ATUS1)
26
DÓRA BALAJTHY (BER.)
3027
204
3
NURHANA FAZLIC (ATUS1)
26
0
DÓRA BALAJTHY (BER.)
Medalists
1. NURHANA FAZLIC, ATUS Gratkorn
2. DÓRA BALAJTHY, BEREMEND SPORT KFT
3. ADNA JUSIĆ, KBV "Vitez" B.Krupa
3. ----
LC - Older cadets (female) -46
3028
280
2
ZORANA NIKOLIC (2181986)
212
1
ADNA JUSIĆ (VITEZBK)
Medalists
1. ZORANA NIKOLIC, KBS "Spartanac" Zitiste
2. ADNA JUSIĆ, KBV "Vitez" B.Krupa
3. ----
3. ----
LC - Older cadets (female) -60
3029
403
0
MARINA LONČAR (FIGHTER)
366
0
VIKTORIJA VARADINOVA (MKD)
600
NAIDA MUHIĆ (BIHAC)
3031
366
3
VIKTORIJA VARADINOVA (MKD)
600
0
NAIDA MUHIĆ (BIHAC)
Medalists
1. VIKTORIJA VARADINOVA, WAKO MACEDONIA
2. NAIDA MUHIĆ, "ZINO"
3. ----
3. ----
LC - Older cadets (female) -65
3030
279
3
ALEKSANDRA RAPAIC (2181986)
629
0
LEA BERKE (KBKPKMS)
Medalists
1. ALEKSANDRA RAPAIC, KBS "Spartanac" Zitiste
2. ----
3. ----
3. ----
LC - Juniors (male) -57
3032
57
0
ANES BRULIC (NOVI PA)
454
3
ISMAIL HAMULIĆ (CAZIN)
199
PATRIK GRÜNCZEISZ (CONTROL)
197
KRISZTOFER SZÁSZ (CONTROL)
109
ALEXANDER DIDENKÓ (NY SE)
3034
454
3
ISMAIL HAMULIĆ (CAZIN)
199
0
PATRIK GRÜNCZEISZ (CONTROL)
3033
197
3
KRISZTOFER SZÁSZ (CONTROL)
109
0
ALEXANDER DIDENKÓ (NY SE)
3036
454
2
ISMAIL HAMULIĆ (CAZIN)
197
1
KRISZTOFER SZÁSZ (CONTROL)
Medalists
1. ISMAIL HAMULIĆ, "Tigar" CAZIN
2. KRISZTOFER SZÁSZ, Controll SportClub Szombathely
3. PATRIK GRÜNCZEISZ, Controll SportClub Szombathely
3. ALEXANDER DIDENKÓ, Nyergesujfalu SE
LC - Juniors (male) -63
3035
262
1
MILÀN HABDA (CONTROL)
267
2
PATRIK ČAUŠ (IVNCG)
3037
351
0
MERIM KARABEGOVIĆ (LJUTOCH)
229
3
ADAM HERCOG (OMEGA)
3038
570
0
HUSEJN KAROVIĆ (TAEKYON)
235
3
TOMISLAV KATUŠIĆ (OMEGA)
239
ADNAN HALILOVIĆ (CBS)
3039
267
3
PATRIK ČAUŠ (IVNCG)
229
0
ADAM HERCOG (OMEGA)
3040
235
3
TOMISLAV KATUŠIĆ (OMEGA)
239
0
ADNAN HALILOVIĆ (CBS)
3042
267
2
PATRIK ČAUŠ (IVNCG)
235
1
TOMISLAV KATUŠIĆ (OMEGA)
Medalists
1. PATRIK ČAUŠ, IVANIĆ GRAD
2. TOMISLAV KATUŠIĆ, OMEGA
3. ADAM HERCOG, OMEGA
3. ADNAN HALILOVIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
LC - Juniors (male) -69
3041
530
0
BAJRO ĐULIĆ (BORAC)
100
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
3043
245
0
ELDAR HALILOVIĆ (CBS)
83
3
DÁNIEL HEGYESI (H-2500)
3044
677
0
ARMIN ALKAZ (CBS)
674
3
MARTIN HAMMER (KIRALY)
3045
184
3
ÁDÁM BOLFÁN (CONTROL)
630
0
ADIS BEĆOVIĆ (TOOORNA)
3046
100
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
83
0
DÁNIEL HEGYESI (H-2500)
3047
674
3
MARTIN HAMMER (KIRALY)
184
0
ÁDÁM BOLFÁN (CONTROL)
3049
100
0
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
674
3
MARTIN HAMMER (KIRALY)
Medalists
1. MARTIN HAMMER, KiralyTeam Pointfigthing Academy
2. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
3. ÁDÁM BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely
3. DÁNIEL HEGYESI, Esztergomi KBSE
LC - Juniors (male) -74
3048
173
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
244
0
EDNAN AGIĆ (CBS)
571
ABDULAH SARAJLIĆ (TAEKYON)
3050
185
2
ÁDÁM BOLFÁN (CONTROL)
574
1
NERMIN KEREŠ (TAEKYON)
288
MURIZ HADŽIKADUNIĆ (CBS)
3051
173
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
571
0
ABDULAH SARAJLIĆ (TAEKYON)
3052
185
3
ÁDÁM BOLFÁN (CONTROL)
288
0
MURIZ HADŽIKADUNIĆ (CBS)
3054
173
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
185
0
ÁDÁM BOLFÁN (CONTROL)
Medalists
1. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. ÁDÁM BOLFÁN, Controll SportClub Szombathely
3. ABDULAH SARAJLIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. MURIZ HADŽIKADUNIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
LC - Juniors (male) -79
3053
680
3
BLASHKO PETKOVSKI (MKD)
631
0
MARTIN ŠPILAK (KBKPKMS)
195
EMANUEL SZMOLEK (CONTROL)
3055
680
0
BLASHKO PETKOVSKI (MKD)
195
3
EMANUEL SZMOLEK (CONTROL)
Medalists
1. EMANUEL SZMOLEK, Controll SportClub Szombathely
2. BLASHKO PETKOVSKI, WAKO MACEDONIA
3. ----
3. ----
LC - Juniors (male) +94
3056
639
0
BENJAMIN BRATINŠČAK (ORMOŽ)
572
3
AHMED KADIĆ (TAEKYON)
Medalists
1. AHMED KADIĆ, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
2. BENJAMIN BRATINŠČAK, KBV Ormož
3. ----
3. ----
LC - Juniors (female) -55
3057
201
0
PETRA VANCSIK (CONTROL)
616
3
GRACIA MARIĆ (KUTINA)
36
KLAUDIA KOVÁCS (BER.)
3060
616
3
GRACIA MARIĆ (KUTINA)
36
0
KLAUDIA KOVÁCS (BER.)
Medalists
1. GRACIA MARIĆ, KUTINA
2. KLAUDIA KOVÁCS, BEREMEND SPORT KFT
3. PETRA VANCSIK, Controll SportClub Szombathely
3. ----
LC - Juniors (female) -65
3058
500
3
TEODORA MIČIĆ (KBV)
606
0
EMINA FERIZOVIĆ (BIHAC)
3059
632
0
MAJA ČREŠNJOVNJAK (KBKPKMS)
313
3
RAJČEVIĆ SLAĐANA (KUTINA)
3061
500
0
TEODORA MIČIĆ (KBV)
313
3
RAJČEVIĆ SLAĐANA (KUTINA)
Medalists
1. RAJČEVIĆ SLAĐANA, KUTINA
2. TEODORA MIČIĆ, KBV "KOBRA" ISTOCNO SARAJEVO
3. ----
3. EMINA FERIZOVIĆ, "ZINO"
LC - Seniors (male) -63
3062
587
0
AMAR NUROVIĆ (CBS)
545
3
KRISZTOFER SZÁSZ (CONTROL)
Medalists
1. KRISZTOFER SZÁSZ, Controll SportClub Szombathely
2. AMAR NUROVIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
3. ----
3. ----
LC - Seniors (male) -69
3063
599
0
IBRAHIM GVERIĆ (BIHAC)
101
3
BALÁZS TAR (ZMKBA_H)
Medalists
1. BALÁZS TAR, Zrinyi Miklos Kick-box Akademia
2. IBRAHIM GVERIĆ, "ZINO"
3. ----
3. ----
LC - Seniors (male) -74
3064
655
3
MATEJ ŠIŠKO (LIVNO)
28
0
ZOLTÁN CSORDÁS (BER.)
554
ŠEHERZAD ZULIĆ (LJUTOCH)
3066
655
2
MATEJ ŠIŠKO (LIVNO)
554
1
ŠEHERZAD ZULIĆ (LJUTOCH)
Medalists
1. MATEJ ŠIŠKO, GOLDEN GLORY LIVNO
2. ŠEHERZAD ZULIĆ, KBS Ljutoc Orasac
3. ZOLTÁN CSORDÁS, BEREMEND SPORT KFT
3. ----
LC - Seniors (male) -79
3065
531
3
DŽENAN ALIBALIĆ (BORAC)
492
0
DURSUM HASANIC (TKDGLJ)
Medalists
1. DŽENAN ALIBALIĆ, KBS Borac Jelah
2. DURSUM HASANIC, KBK "Galaja" Sanski Most
3. ----
3. ----
LC - Seniors (male) -89
3067
457
1
EDIN VUČELJ (CAZIN)
626
2
AJDIN SALCIN (TOOORNA)
Medalists
1. AJDIN SALCIN, KBV Tornado Sarajevo
2. EDIN VUČELJ, "Tigar" CAZIN
3. ----
3. ----
LC - Seniors (male) -94
3068
286
1
FRANJO ČUPIĆ (CBS)
611
2
RAMIZ HOŠIĆ (BIHAC)
3068A
624
2
RAMIZ SEHOVIC (TOOORNA)
682
1
JASMIN HAMZIĆ (KALESIJ)
3070
611
0
RAMIZ HOŠIĆ (BIHAC)
624
3
RAMIZ SEHOVIC (TOOORNA)
Medalists
1. RAMIZ SEHOVIC, KBV Tornado Sarajevo
2. RAMIZ HOŠIĆ, "ZINO"
3. JASMIN HAMZIĆ, KBS Golden team Kalesija
3. FRANJO ČUPIĆ, CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
LC - Seniors (female) -55
3069
617
3
GRACIA MARIĆ (KUTINA)
566
0
SAMRA MRŠO (TAEKYON)
Medalists
1. GRACIA MARIĆ, KUTINA
2. SAMRA MRŠO, KBV "TAEKYON" SARAJEVO
3. ----
3. ----
LC - Veterans (male) -84
3071
203
3
SÀNDOR FERENC BÀRDOSI (CONTROL)
250
0
PATRIK BALI (NY SE)
Medalists
1. SÀNDOR FERENC BÀRDOSI, Controll SportClub Szombathely
2. PATRIK BALI, Nyergesujfalu SE
3. ----
3. ----
LC - Veterans (male) -94
3072
34
3
ISTVÁN TÓTH (BER.)
75
0
BALAJTHY ZOLTÁN (BER.)
Medalists
1. ISTVÁN TÓTH, BEREMEND SPORT KFT
2. BALAJTHY ZOLTÁN, BEREMEND SPORT KFT
3. ----
3. ----