kickboxing.com.hr
Official portal for competitions of
Croatian Kickboxing Federation
Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
2nd WAKO EUROPEAN CUP - KARLOVAC OPEN 2015
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
CLUB
"ZINO"
2002 - Odzak
actionteamitalia
AGRAM
ALFA TEAM
AMENO
ARMUS
ASD AUXE
asd combat free style
ASD Scuola P.T. Kickboxing
ASKO KICKBOXEN HUETTER
ATUS GRATKORN
Blitz and Destroy
BROD
BSC-Prosic
BTI
BUDOKAI
BUDOKAI LABIN
BUJE
Bumerang DUSH 4
BUSHIDO
BUŠIDO
C.S.K.B.
CENTAR BORILACKIH SPORTOVA TEŠANJ
CONTACT KARATE BEVEREN
Controll SportClub Szombathely
CROATIA
Czech Kickboxing Federation
DALMACIJA
DALMATINO
Dan Świdnik
Debreczeni Team
DINAMO AZERBAIJAN
DRAGA
DRAGON&SOKOL
Esztergomi KBSE
EUROP CENTER ONE
EUROPE-GYM wako BELGIUM
FAVORIT BH
Frankopan Kraljevica
FUTURA
Galaja (adnan)
Guard klub kickbox KOŠICE
HBD
IKKEN BULGARIA
Ilidža Sarajevo
IMOTSKI
IVANIĆ GRAD
JASTREB
KAMIWASA KICKBOXING TEAM asd
karate klub Pon*Do*Kwan Izlake
KBA a.s.d.
KBC "Bihać"
KBK "CITY STARS"-MONTENEGRO
KBK Borac Banja Luka
KBK Murska Sobota
KBK Power kick Murska Sobota
KBU Pischelsdorf
KBV "Vitez" B.Krupa
KBV Ormož
KBV Proficiogroup Hwarang
KBV SEVNICA
KCT Kraków
Kick-Box Jugend Team
Kickbox team Esbjerg
Kickboxing Como
KING
KiralyTeam Pointfigthing Academy
KLOŠTAR IVANIĆ
KLUB BORILNIH VEŠČIN SANDE TEAM
Klub Taekwon-do Tradycyjnego
KRAPINA
KTB Krško
Kumgang Wien
KUTINA
KVARNER
LAV, Pula
LEGEND
Legija Maribor
LEON GYM
LUDUSMAGNUM
MAČE
MALINSKA
MARJAN 1975
MASARU TEAM BULGARIA
MEGA CENTAR
MINOTAUR
MORNAR
MOSLAVAC
OG GYM
OTOK
OYAMA Rzeszów
PETAR KREŠIMIR IV.
PIT BULL, Split
PLANET SPORT
POLAČA
PON DO KWAN ZAGORJE
PREDATOR
Predator Profighting
PRETORIAN
PTUJ
Rohrbach
RUDAN
Ryoshi Puerto Rico
Sakas Team
SISAK
SONKAL MENGEŠ
SPARTAN GYM
SPORT LIFE
STAFFORD
SUŠAK
SVETI DUH
SVETI JURE, Vrgorac
Szigetszentmiklós - Tököl SE
ŠKORPION
Taekwon-do Klub Gepard
Team Bestfighter
Team Bristol
Team Gratwein
Team Lombardia
Team Renegade
Team Tae-Kibo
TIGAR BROD
TIGAR, Karlovac
TIGAR, Slunj
Tigers Sada Team
TITAN GYM
TKD Galaja
TKD SUN Braslovče
TNT
TOMISLAV GYM
TOPTEN LIGHT REVOLUTION
TROJAN
Turkish Kickboxing Federation
UKS GLADIATOR
UKS Tom Bee Team
UNI RENT
Vallecamonica KB
VELEBIT
Veszpremi Thai Box SE.
WAKO MACEDONIA
WKC-Velden
Yaksha Combat Team Vogrsko
Yoko Kick-box Team
ZAGREB
ZMAJ
Zoraj gym
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
PF - Boys begginers -32
PF - Boys begginers +32
PF - Girls begginers -28
PF - Boys -32
PF - Boys +32
PF -Y. cadets beginners (male)-37
PF -Y. cadets beginners (female)-28
PF -Y. cadets beginners (female)+47
PF - Younger cadets (male) -32
PF - Younger cadets (male) -42
PF - Younger cadets (female) -28
PF - Younger cadets (female) -32
PF - Younger cadets (female) -42
PF - Younger cadets (female) +47
PF - Older cadets (male) -47
PF - Older cadets (male) -52
PF - Older cadets (female) -46
PF - Older cadets (female) -50
PF - Older cadets (female) -55
PF - Older cadets (female) +65
PF - Juniors (male) -63
PF - Seniors (female) -70
PF - Grand ch. - seniors (female)
LC - Older cadets (male) -42
LC - Older cadets (male) -52
LC - Older cadets (male) -57
LC - Older cadets (female) -46
LC - Older cadets (female) -55
LC - Older cadets (female) -65
LC - Older cadets (female) +65
LC - Juniors (male) -63
LC - Juniors (male) -69
LC - Juniors (female) -55
LC - Juniors (female) -60
LC - Seniors (female) -55
LC - Seniors (female) -70
PF - Younger cadets (male) -42
2.1063
408
8
MAES SENNE (BEVEREN)
954
3
DUSÁN TÓTH (DBRCZTM)
2.1065
665
3
BENEDETTI MICHELE (LOMBARD)
1522
0
DOREN MARKO MANTILLA (SUŠAK)
2.1066
149
10
TIMOTEJ ZAVEC (HWARANG)
1001
2
LACZÓ TAMÁS (DBRCZTM)
538
CORY COOK (WAKO GB)
2.1067
1558
9
VIKTOR APOSTOLOV (IKKEN)
918
1
OLIVÉR VADI (DBRCZTM)
717
MICHAEL MIHALITS (ROHRBAC)
2.1068
316
1
NIK JAMŠEK GROBELNIK (HWARANG)
1701
5
BÁLINT MARTIN (KIRALY)
1008
SZÁSZ SZIKÁRD (DBRCZTM)
2.1069
1100
7
TONI VUKOVIĆ (TGRSL)
1293
2
VARGA MÁTYÁS (DBRCZTM)
818
ERIK ZIMMERMANN (WKC)
2.1070
1085
0
RENE KAVČIČ (HWARANG)
1709
3
HORVÁTH MARK (KIRALY)
367
STJEPAN SEDAK (MACE)
2.1071
421
1
VALENTIN ALEXIEV (MASARU)
1681
11
MÉZES ROLAND (DBRCZTM)
1822
DORIAN JURATOVAC (TITAN)
2.1072
73
3
MARTIN PAVLAKOVIĆ (TIGAR)
1729
5
ERŐS PATRIK (KIRALY)
949
LAURINCZ PÉTER (DBRCZTM)
2.1073
408
5
MAES SENNE (BEVEREN)
665
7
BENEDETTI MICHELE (LOMBARD)
2.1074
149
2
TIMOTEJ ZAVEC (HWARANG)
538
8
CORY COOK (WAKO GB)
2.1075
1558
10
VIKTOR APOSTOLOV (IKKEN)
717
0
MICHAEL MIHALITS (ROHRBAC)
2.1076
1701
3
BÁLINT MARTIN (KIRALY)
1008
1
SZÁSZ SZIKÁRD (DBRCZTM)
2.1077
1100
4
TONI VUKOVIĆ (TGRSL)
818
7
ERIK ZIMMERMANN (WKC)
2.1078
1709
5
HORVÁTH MARK (KIRALY)
367
2
STJEPAN SEDAK (MACE)
2.1079
1681
10
MÉZES ROLAND (DBRCZTM)
1822
0
DORIAN JURATOVAC (TITAN)
2.1080
1729
1
ERŐS PATRIK (KIRALY)
949
4
LAURINCZ PÉTER (DBRCZTM)
2.1081
665
3
BENEDETTI MICHELE (LOMBARD)
538
4
CORY COOK (WAKO GB)
2.1082
1558
5
VIKTOR APOSTOLOV (IKKEN)
1701
6
BÁLINT MARTIN (KIRALY)
2.1083
818
2
ERIK ZIMMERMANN (WKC)
1709
1
HORVÁTH MARK (KIRALY)
2.1084
1681
0
MÉZES ROLAND (DBRCZTM)
949
0
LAURINCZ PÉTER (DBRCZTM)
2.1085
538
4
CORY COOK (WAKO GB)
1701
1
BÁLINT MARTIN (KIRALY)
2.1086
818
2
ERIK ZIMMERMANN (WKC)
949
7
LAURINCZ PÉTER (DBRCZTM)
2.1088
538
5
CORY COOK (WAKO GB)
949
1
LAURINCZ PÉTER (DBRCZTM)
Medalists
1. CORY COOK, Team Bristol
2. LAURINCZ PÉTER, Debreczeni Team
3. BÁLINT MARTIN, KiralyTeam Pointfigthing Academy
3. ERIK ZIMMERMANN, WKC-Velden